aktualizováno: 12.02.2024 19:39:09 

Základní kynologická organizace Vysoké Mýto

Výcvikové soustředění Dášenka

Výcvikové soustředění Dášenka

Po barvitém líčení Jany Severové a Ládi Bubna o tom, jak moc fajn byly výcvikové tábory kdysi na Spálenci, jsme se v roce 2005 rozhodli obnovit tradici výcvikových soustředění na našem cvičáku.

Soustředění je týdenní s nástupem v neděli odpoledne  a ukončením další sobotu dopoledne. Soustředění je určeno všem, kdo chtějí zlepšit své vztahy se svým psím kamarádem, naučit se něco nového, dopilovat některé cviky, ale hlavně strávit ve fajnovém kolektivu týden plný legrace, zábavy, ale také zodpovědnosti za svého psa.

Soustředění je otevřené pro všechny členy naší organizace. Více informací u Lucky Šedové 605403968.


Termín Dášenky 2012 - soustředění je 8.8. - 12.8. 2012

pozor změna, vzhledem k pracovní vytíženosti našich členů jsme letos soustředění zkrátili na 5 dní - nástup středa 8.8. odpoledne, ukončení 12.8. odpoledne

program soustředění:

den ráno dopoledne odpoledne večer další
8.8.     nástup, ubytování, poslušnost zahajovací táborák  
9.8. stopy poslušnost video o stopách výcvikové odpoledne s J. Janouškem agility
10.8. stopy poslušnost výcvikové odpoledne s Mírou Glesnerem výcvikové odpoledne s Mírou Glesnerem agility
11.8. stopy poslušnost

přednáška o stopách s J. Hájkem

ZRUŠENO

táborák pro členy ZKO agility
12.8. stopy poslušnost obrany s L. Pavlíkem ukončení  
           
           

Upozorňujeme všechny členy ZKO Vysoké Mýto, že soustředění je otevřené pro všechny členy a je možné se účastnit i jen jednotlivých programů nebo částí dne.

 


Termín soustředění 16.-22.8.2009

 

24.8.2008 - výcvikové soustředění Dášenka 2008 je za námi, vše proběhlo úplně hladce bez sebemenších problémů, jako pachatelé tohoto soustředění bychom chtěli poděkovat všem za pomoc - zejména panu Suchánkovi za neustálé nápady čím užitečným se zaměstnat, panu Novotnému za vánoční kapry a chlazení na kofolu, všem pekařkám za výborné buchty a hlavně všem účasníkům za to, jak moc byli fajn. Díky, Jana a Lucka   

Dášenka 2008 -  ze zápisků naší kronikářky Nikoly 

Neděle 17.8.2008

Navečer postupně přijížděli účastníci výcvikového soustředění Dášenka 2008. Na letošním táboře jsou: Jana Severová, Lucka Šedová a Max, Aleš Kabrhel a Ally, Jana Bubnová a Aron, Ivana Suchánková a Daisy, Anna Suchánková a Bárt, Dan Severa, Tomáš Severa, Nikola Bartošová. A také jsme tu přivítali nové účastníky: Dana Sklenářová, Jan Sklenář, Martin Šedina a Lord, Žaneta Burešová a Minnie.

Ubytovali jsme se. Jana nás uvítala, poté jsme připravili táborák, na kterém jsme si opekli špekáčky a u kterého se hrály hry, např. mašinka, zapalovač, slovní kopaná a vymýšlení příběhů. Kolem 23. hodiny pomalu ale jistě začali první ospalci odcházet do svých stanů.

Také jsme rozděleni do dvou družstev, dostáváme body za aktivitu, úklid, hry a dobrý skutek. 

Družstvo Jany: Nikola, Žaneta, Tomáš, Aleš

Družstvo Ivany: Anička, Martin, Honza, Daneček 

Pondělí 18.8.2008

Ráno, po probuzení celého tábora jsem vyvenčili psy, umyli se a rozcvičili pod vedením Ivany. Ke snídani jsme měli rohlíky a čaj. Poté šli Žaneta, Martin, Jana, Lucka a Jana se psy na stopy. Anička, Ivana, Nikola, Honza, Tomáš a Daneček šli na agility. K obědu jsme měli špagety, které jsme jedli bez příborů, vyhrál Daneček. Po obědě šli všichni odpočívat. Po odpočinku jsme se věnovali poslušnosti a agility. Když jsme docvičili, tak nám Ivana s Janou připravily zajímavou a zábavnou hru, ve které jsme hledali lístečky se slovy, ze kterých jsme sestavovali článek. Při této hře byla obě družstva odměněna dvěma body. Další hra byla Sever x Jihu, kde vyhrálo družstvo Jany. K večeři jsme měli bramboráky a smaženky. Po večeři jsme měli volnou zábavu, pak jsme šli spát.

Úterý 19.8.2008

Po ranní hygieně a vyvenčení psů jsme měli rozcvičku pod vedením Aleše. Snídani jsme měli dle vlastního výběru. Přijel Radek a pan Příhoda, který šel s Janou na stopy. Přijel i pan Suchánek. Poté jsme šli cvičit agility a ostatní vyklízeli kuchyň, protože máme dnes v plánu malovat. K obědu jsme měli guláš od pana Janeckého. Po obědě Aleš s Radkem vymalovali kuchyň na oranžovo. Když jsme uklidili kuchyni, tak jsme šli hrát vodní válku, jelikož bylo velké teplo. Uschli jsme a šli se psy cvičit agility, poslušnost a obranu. Docvičili jsme, kluci nosili dříví na táborák. Tomík obracel seno, hráli jsme hry. Přijela nás navštívit Tereza, Radkova přítelkyně. K večeři jsme měli tousty a makrely. Sešli jsme se všichni u ohně a přijeli Láďa s Martinem. Na kytaru nám přišel zahrát místní kytarista. Když oheň dohoříval, tak jsme chodili postupně spát. Celý den tu byla Žanetina sestra Kamilka.

Středa 20.8.2008

Jako každý den jsme udělali ranní povinnosti, nasnídali se a šli cvičit psy. Dopoledne nám pan Novotný přivezl dva kapry na zítřejší Vánoce. K obědu jsme měli vepřovou kýtu. Po obědě jsme všichni odpočali a hráli hry. Kluci skáceli starý strom, který poté rozřezali na večerní táborák. Přijel pan Hájek, který nám dal zajímavou přednášku o aportu. Navečer přijížděli pejskaři na obranu i na agility. Přijel k nám nový člen brácha Nikoly Ondra. Také se na nás přijeli podívat Aleš s Petrou. Když se setmělo, tak nám dospělí připravili zajímavou a dobrodružnou stezku odvahy. Rozdělali jsme oheň, na kterém jsme si opekli steaky. Neměli jsme ale rošt, a proto jsme museli steaky opékat na vidlicích. Později ale Aleš vymyslel rošt a steaky se hned opékaly lépe. Po noční výpravě pro vánoční stromeček jsme byli unaveni a tak jsme chodili postupně spát.  

Čtvrtek 21.8.2008   VÁNOCE

Ráno jsme vstávali o čtvrt hodiny déle než předchozí dny. Udělali jsme své povinnosti a nasnídali se. Šli jsme cvičit se psy. Před obědem jsme vymýšleli různé ozdoby na vánoční stromeček (borovici). K obědu jsme měli zelovku a toasty. Po obědě jsme strojili vánoční stromeček a vyráběli dárky. Stromeček jsme měli ustrojený papírovými ozdobami, jablky, vodítkem a stopovačkou. Poté jsme hráli vybíjenou a baseball. Martin s Honzou pracovali. Přijíždělo sem hodně lidí. K večeři jsme měli bramborový salát s kaprem. Přijel Lucky tatínek a rozdal nám dárky. Rozbalili jsme si dárky, měli jsme z nich všichni velkou radost. Pak jsme hráli společenské hry a postupně jsme chodili spát.

Pátek  22.8.2008

Ranní budíček byl dnes posunut o půl hodiny déle. Po ranní hygieně a vyvenčení psů jsme měli snídani a rozcvičku. Jako každý den jsme se věnovali výcviku psů. K obědu jsme měli zbytky z předchozího dne. Po obědě jsme šli hrát šipkovanou, kterou nám připravili Aleš se Severkou. Šipkovaná byla velice zajímavá a zábavná. V šipkované bylo první družstvo Ivanky. Po vyhodnocení jsme šli do mlýna na kofolu a na pohár. Poté odjeli Žaneta, Dana s Honzou, Ondra a Aleš. Na návštěvu k nám přijeli kamarádky Jany a další hosté. Hráli jsme vybíjenou a k večeři jsme měli uzené klobásy. Poté jsme měli společenský táborák. Všichni jsme se dobře bavili, a když už jsme byli unavení, tak jsme chodili postupně spát.

Sobota 23.8.2008

Dnešní budíček byl ve stejnou dobu jako včera. Po ranní hygieně jsme se naposledy společně nasnídali a poté jsme si šli sbalit své věci i stany. Uklidili jsme v klubovně. K obědu jsme měli rizoto. Po obědě jsme si dobalili věci a rozloučili se a jeli domů.

Tolik ze zápisků Nikoly - na závěr si dovolím přidat pár slov ze strany "organizátorů". Jsme s Janou moc rády, že se nám podařilo u několika z nás dosáhnout pokroků ve výcviku. Asi největší pokroky udělal Martin Šedina, který k nám přišel ze začátečníků a po týdnu na Dášence se rozhodl věnovat sportovnímu výcviku. Lord udělal po týdnu nácviku stop neuvěřitelné pokroky a bavily ho i obrany.

Moc děkujeme všem, kdo nám s táborem pomohli nejen fyzicky, ale i dobrou náladou a ztřeštěnými nápady. Věříme, že se sejdeme i na pátém ročníku našeho soustředění a že s námi budou i ti, kteří v roce 2008 jen sbírali odvahu se spustit s naší bandou :o)                         Lucka

 


Dášenka 2007 ( 19. - 25.8.2007)

víc než slova napoví fotky :o)

hromadný dlabanec, jako každý rok byla šéfkuchařkou Jana Severová

 

 

špagety nám chutnaly, viď, Danku!

 

večery jsme trávili hrami

"xichtům" se nevyhnul nikdo z nás

stejně tak jako vymýšlení toho, jak Aleše co nejlépe přivítat

  

chléb se solí to jistil

 

a chutnal!

 

a copak mu provedeme dneska?

 

odpolední hra na Vágnera, koho sejme lovec spacákem, ten vypadává

 

jako klasicky jsem se rozhodli Alešovi vylepšit Jenny

 

snažili se opravdu všichni!

 

i interiér jsme vylepšili

 

hurá, dílo se zdařilo!!!

 

napsali jsme vzkazík, snad ho má Aleš doma nad postelí

večery u ohně byly fajn

 

ale únava někdy přišla nečekaně

   

autorky šipkované na nás vymyslely hrůzné úkoly

výměny bot...

 

valné hromady...

 

chvilky tělocviku...

 

logopedická a slohová cvičení

 

 

orientační běh

 

a výborný poklad!!!

hra na mravence slavila úspěch

Jana a Ivana - mravenci č. 1

cvičákový král Daneček

páteční velký úklid

     

...našly se i "ztracené" utěrky

za odměnu byla vodní válka!

a koupel v řece...

a následné sušení

)

a začalo další kolo her

plácaná...

pozování pro pseudofotografku

 

psí fotbálek

 

všichni sem, odměny Vás neminou!

 

i slzičky dojetí se objevily...

TAK AHOJ ZA ROK!!!

 


termín Dášenky 2006: 20. - 27.8.2006

V roce 2005 jsme se rozhodli obnovit tradici letních výcvikových soustředění pro mládež.

Dášenka 2005 proběhla poslední prázdninový týden a i přes nepřízeň počasí jsme si jej výborně užili.

Hlavní organizátorkou se stala Jana Severová, která akci garantovala nejen po stránce výcviku, ale celý týden bravurně kralovala v kuchyni a v našich "polních" podmínkách dokázala vykouzlit takové věci, že jsme se nestačili oblizovat. S běžným provozem pomáhali Lucka Šedová, Radek Nešpor a Aleš Kabrhel. Ani dětští účastníci nepřišli zkrátka, službou v kuchyni si prošel každý z nich a každý to s menší či větší ochotou zvládl.

 

dopoledne jsme věnovali výcviku (stopy a poslušnost), odpoledne pak patřila hrám a zábavě

 

absence elektriky na našem cvičáku nám přinesla krásné a veselé večery při svíčkách

 

všichni se královsky bavili

 

a nikomu nechyběly vymoženosti moderní civilizace

ve svitu petrolejky se kují pikle lépe než pod žárovkou

teorii stop nám přednesl Jára Hájek - při testu psaném v prosinci při klubové soutěži se ukázalo, kdo poslouchal a kdo ne :o)

vytrvalý pětidenní déšť nás donutil vyhlásit brigádu na úklid trávy původně posekané na sušení - dospělí brigádníci dostali alespoň čaj s rumem

ve čtvrtek se počasí konečně udobřilo a my jsme mohli uspořádat branný závod - uprostřed vysvětluje hlavní šéfka Jana Severová pravidla závodu

jako překážka posloužilo i Áčko, trasu značily ústřižky toaletního papíru

Vítězem se stal Radek Nešpor - po rozdání cen si svou rychlost určitě vyčítal, viď, Radku :o)

v druhé půlce týdne se počasí udobřilo a nastal čas vymýšlení blbinek a kanadských žertů: krvavo-kečupového psa

arteterapie na Lucčiných holínkách proběhla rychle 

 únava se začala projevovat už ve čtvrtek

 a o modrou nafukovačku se začaly vést tvrdé boje

 nejlíp se ale odpočívá v náruči vlastní paničky, tak jako to udělal Frodo

"kontrolu" nám provedli i naši dospělí členové - p. Diblík a p. Janecký 

týden jsme ukončili v dvojnásobném počtu za chvilkové přitomnosti dortu od Hanky Ferklové - byl úžasný - Hanko děkujeme!

 

A co víc? Přijďte se sami podívat - Dášenka 2006 proběhne od 20. do 27.srpna 2006.

 

ze zápisků Lucky a jejího foťáku