aktualizováno: 12.02.2024 19:39:09 

Základní kynologická organizace Vysoké Mýto

Sárovecký Fin Cup

                                     

 

 

XIX. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 26. 8. 2023

 

26. 8. 2023 se na našem vysokomýtském cvičišti konal již XIX. ročník Sároveckého Fin Cupu. Přestože jsme se snažili vybrat prázdninový termín, i tak se ve stejný termín konalo hned několik dalších závodů a museli jsme se o závodníky více dělit. Nakonec k nám zavítalo 58 týmů, z nichž velká část naše závody s oblibou navštěvuje každý rok. Letos se můžeme pochlubit i mezinárodní účastí, kterou zajistila závodnice z Velké Británie.

Jako rozhodčí přijala naše pozvání Bára Škarnitzlová, která k nám zamířila poprvé, a závodníci si tak mohli užít její otevřené běhy. Také jsme měli možnost vidět v akci na parkuru Kateřinu Lustykovou, která si plnila hospitaci na funkci rozhodčí a pod dohledem rozhodčí stavěla a posuzovala zkouškové běhy. Obě postavily krásné tratě a závodníci se snažili vypořádat se všemi nástrahami a podat co nejlepší výkony. Odměnou pro nejúspěšnější týmy za jejich předvedené výkony byly bohaté ceny od našich věrných sponzorů.

Dařilo se i vysokomýtským týmům. Stupně vítězů si užili všichni domácí závodníci minimálně alespoň jednou a dohromady jim patřilo celkem 14 umístění včetně těch nejvyšších. Nejvíce se z domácích závodníků dařilo Kláře Pfeiferové s Fínou, které se na stupních vítězů ukázaly hned 4x včetně 3. místa v celkovém součtu kategorie S. Dále se v součtu kategorie L umístila na 2. místě M. Táflová a L. Krejčí v kategorii M na místě 3.

Přes nepříznivou předpověď v předcházejících dnech nám počasí nakonec přálo, a tak jsme si mohli po několika upršených ročnících užít také sluníčko a psi koupání v řece. Pro dvounohé členy týmů byla opět bohatě připravena naše kantýna s velmi oblíbenými řízky se salátem. Moc náš těší stálý zájem o naše závody, ať už se jedná o závodníky s dlouholetou tradicí, tak i těch nových. Vždy se pro ně snažíme připravit co nejpříjemnější prostředí, aby si to u nás užili a nikdo neodjížděl s prázdnou. Velký dík patří ochotným pomocníkům, kteří nám s přípravou a pořádáním závodů pomáhají, a hlavně našim štědrým sponzorům, díky kterým je toto možné. Bez jejich přízně by to jen těžko byly právě takové závody, na které se lidé rádi vrací.

Touto cestou mnohokrát děkujeme za štědrost, materiální i finanční podporu našim sponzorům. Jmenovitě to jsou: NATIVIA s. r. o. – Letohrad, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Contipro a. s. – Dolní Dobrouč, ELESTAV s. r. o. – Vysoké Mýto, JOSERA, ELKO VALENTA – Choceň, MVDr. Iva Šírová – Veterina Choceň, OSEVA UNI a. s. – Choceň, Ilona Lišková, KODRO CZ, s. r. o. – Vysoké Mýto, Glenmark Pharmaceuticals s. r. o. – Vysoké Mýto, T-ZOO – Choceň, BOHEMIA RINGS s. r. o. – Zámrsk, H.R.G. spol. s r. o. – Litomyšl, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, Teplá a studená kuchyně Jaroslav Dostál – Choceň, Choceňská mlékárna s. r. o., ŘEZNICTVÍ SLOUPNICE s. r. o., Pekárny Nopek – Vysoké Mýto, Město Vysoké Mýto.

Těšíme se na viděnou za rok ve Vysokém Mýtě na jubilejním XX. ročníku!

Alena Lustyková

 

Fotodokumentace od M. Táflové 

VÝSLEDKY včetně součtů nebo https://kacr.info/competitions/4402 

PROPOZICE

PROGRAM

 

 

Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping

HLAVNÍ SPONZOŘI

                           

XVIII. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 18. 9. 2022
 

XVIII. ročník závodu Sárovecký Fin Cup se konal již podruhé v nedělním termínu, a to 18. 9. Tento termín byl zvolen jako náhradní kvůli účasti skvělého mezinárodního rozhodčího Petra Pupíka, kterému se původní termín nehodil. Pan rozhodčí Vysoké Mýto navštívil po 11 letech, kdy na vysokomýtských závodech tenkrát splňoval svou poslední hospitaci před udělením statusu rozhodčího. Pan rozhodčí připravil krásné parkury pro celkem 61 týmů, které mezi sebou závodily v 5 velikostních kategoriích. Nejen závodníky však letos potrápilo nepříznivé počasí. Celé dopoledne nám pršelo a foukal studený vítr, a přestože odpoledne chvílemi vysvitlo slunce, tak déšť neustal nastálo a přišlo ještě několik krátkých přeháněk. Naštěstí ale zůstal povrch parkuru v ucházejícím stavu a nebylo nutné parkur přesouvat.

Parkury Petra Pupíka měly u závodících velký úspěch, ačkoliv některé dost potrápily. Dařilo se i domácím týmům. Na stupně vítězů vystoupilo 9 domácích týmů celkem 16x. Nejvíce se z domácích závodníků dařilo Monice Brandejsové s Yv, které se na stupních vítězů ukázaly hned 4x a Janě Jamborové a Cockie, které se umístily celkem 3x a jednou zůstaly těsně pod stupni.

Každý rok se k nám těší a vrací mnoho závodníků, kteří si jezdí užít naše závody. A jako každý rok nás těší jejich pochvaly ať už na naši kantýnu, příjemné zázemí vysokomýtského cvičiště či bohaté ceny. Tímto děkujeme našim ochotným pomocníkům, kteří nám s přípravou a pořádáním závodů pomáhají. A především obrovský dík patří našim štědrým a věrným sponzorům, bez kterých by se naše závody neobešly.

Jmenovitě to jsou: NATIVIA s. r. o. – Letohrad, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Contipro a. s. – Dolní Dobrouč, ELKO VALENTA – Choceň, Aquatica Koi Centrum – Holice, MVDr. Iva Šírová – Veterina Choceň, T-ZOO – Choceň, OSEVA UNI a. s. – Choceň, NOTINO s. r. o. – Brno, KODRO CZ, s. r. o. – Vysoké Mýto, Glenmark Pharmaceuticals s. r. o. – Vysoké Mýto, BOHEMIA RINGS s. r. o. – Zámrsk, H.R.G. spol. s r. o. – Litomyšl, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, Teplá a studená kuchyně Jaroslav Dostál – Choceň, ŘEZNICTVÍ SLOUPNICE s. r. o., Choceňská mlékárna s. r. o., Pekárny Nopek – Vysoké Mýto, Město Vysoké Mýto.

Budeme se těšit na viděnou ve Vysokém Mýtě na XIX. ročníku!

Alena a Káťa Lustyková

Fotodokumentace od M. Táflové a K. Lustykové

 
 
 
Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping

HLAVNÍ SPONZOŘI

                           
 
 

XVII. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 12. 9. 2020

Letos jsme pořádali již XVII. ročník závodu Sárovecký Fin Cup. Na startovní pole tentokrát nastoupilo 58 týmů a již podruhé se rozdělily mezi 5 velikostních kategorií a kategorii veteránu, kterých bylo celkem 5. Bohužel jsme termínově soupeřili se spoustou dalších závodů, které byly přeloženy z jarních zrušených termínů. Ve stejný víkend se konalo například Mistrovství republiky šeltií, které nás připravilo o několik domácích i pravidelných závodníků. Zato počasí se nám letos velice vyvedlo, celý den bylo příjemné teplo. Jediné, co nás ještě trochu potrápilo, byly díry od myší, ale na to už jsme také zvyklí a všechny jsme je průběžně zahrabávali.

Po delší době k nám zavítal pan rozhodčí Petr Dostál. Jeho parkury některé týmy potrápily a mnohým poskytly inspiraci pro další trénink. Z domácích závodníků se dařilo nejvíce mládeži, a to hlavně Julče Jankové (úřadující II. Vicemistryni ČR dětí), která vystoupila na stupně vítězů hned 4x. Také se dařilo místním veteránským týmům, které obsadily téměř všechna pódiová umístění ve své kategorii.

Nejvíce ze všeho nás však těší chvála závodníků na naše závody a to, že se za námi, i v této složitější době, rádi vracejí. Obzvláště vychvalují naši kantýnu a bohaté ceny, za které vděčíme našim velmi štědrým a věrným sponzorům. Přestože jsme letos vyhlašovali každou velikostní kategorií zvlášť, a tím navýšili celkový počet cen, i tak jsme se mohli pyšnit opravdu hodnotnými cenami a málokdo jel domů s prázdnýma rukama.

Děkujeme mnohokrát za podporu a spolupráci společnosti NATIVIA s. r. o. – Letohrad, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Contipro a. s. – Dolní Dobrouč, Aquatica Koi Centrum – Holice, ELKO VALENTA – Choceň, ADA International s. r. o. – Holice, KODRO CZ, s. r. o. – Vysoké Mýto, OSEVA UNI a. s. – Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, ČMSS, Perníčky Jana Vorbová, Teplá a studená kuchyně Jaroslav Dostál – Choceň, Choceňská mlékárna s. r. o., MASOEKO s. r. o. – Letohrad, Pekárny Nopek – Vysoké Mýto a Město Vysoké Mýto.

Budeme se těšit na viděnou ve Vysokém Mýtě na XVIII. ročníku!

Alena a Káťa Lustyková

Fotodokumentace od Míši Táflové

VÝSLEDKY  vyhlášené včetně součtů nebo https://www.kacr.info/competitions/3266
 
   Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping

HLAVNÍ SPONZOŘI

           
 

                  


XVI. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 8. 9. 2019

XVI. ročník závodu agility „Sárovecký Fin Cup“ se tentokrát konal netradičně v neděli 8. 9. 2019. Vzhledem k vyššímu počtu závodů v našem kraji se bohužel volný sobotní termín v tomto období již nenašel, aniž bychom se s okolními organizacemi nekryli a navzájem si nekonkurovali. Přestože závod nebyl zcela naplněn, i tak byl zájem o naše závody značný. Zúčastnilo se celkem 64 závodních týmů včetně početné kategorie veteránů, do které se přihlásilo 6 závodníků.

Letošní novinkou, podle nového Soutěžního řádu KAČR platného od 1. 7. 2019, byl start ve všech možných velikostních kategoriích XS, S, M, ML a L. Obzvláště o kategorii ML byl velký zájem. Běžné závody, které by umožnily start ve všech velikostních kategoriích, se prozatím tolikrát nekonaly, proto jsme museli vychytávat různé drobné nedostatky, které díky této novince nastaly, ale náš zkušený tým pořadatelů je zvládl bez větších problémů. Přálo nám i počasí, které bylo velmi příjemné na běhání. Sice nám během dne pár kapek deště spadlo, ale ani to neovlivnilo hladký průběh závodu.

Další naší letošní pýchou byly zbrusu nové skokové překážky a bezrámový proskokový kruh. Obměna překážek byla nutná v návaznosti na nový platný řád. Již třetí rok v řadě k nám přijela postavit krásné tratě rozhodčí Jitka Maroušková. Pro závodníky byly výzvou a ti, kteří se s nimi nejlépe poprali, jsme mohli díky naším štědrým sponzorům náležitě odměnit. Závod se nám daří každý rok pořádat nejen díky nim, ale i díky našim ochotným pomocníkům, kterých jsme letos měli opravdu dostatek. S jejich pomocí všechno šlapalo jako hodinky. Tým pomocníků jsme mohli zahlédnout nejen kmitat kolem parkuru, ale i mnohokrát zaslouženě stát na stupních vítězů. Celkové vítězství v kategorii S a L patřilo právě jim. Nakonec bychom ještě jednou chtěli poděkovat všem, kteří se na konání závodu podíleli, stejně tak jako našim sponzorům, kterých si nesmírně vážíme.

Děkujeme mnohokrát za podporu a spolupráci společnosti NATIVIA s. r. o. – Letohrad, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Contipro a. s. – Dolní Dobrouč, Aquatica Koi Centrum – Holice, T-ZOO – Choceň, ELKO VALENTA – Choceň, ADA International s. r. o. – Holice, KODRO CZ, s. r. o. – Vysoké Mýto, OSEVA UNI a. s. – Choceň, Martin Hofmann – Vodoinstalační materiál Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, Choceňská mlékárna s. r. o., MASOEKO s. r. o. – Letohrad, Smékalovo pekařství – Vysoké Mýto a Město Vysoké Mýto.

Budeme se těšit na viděnou ve Vysokém Mýtě na XVII. ročníku!

Alena a Káťa Lustyková

 
Fotodokumentace od Míši Táflové
 
VÝSLEDKY  vyhlášené včetně součtů nebo https://kacr.info/competitions/3031
 
 
 
Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping

HLAVNÍ SPONZOŘI

           
 

                  

 

XV. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 1. 9. 2018

Jubilejní XV. ročník závodu Sárovecký Fin Cup se konal v sobotu 1. 9. 2018.  Vzhledem k vysokému počtu jiných závodů v tomto termínu, nedosáhl počet závodníků sice maximálního možného počtu, ale i tak byla účast velmi pěkná. Porovnat své síly nakonec přijelo 68 týmů, včetně 3 psích veteránů. Počasí nás bohužel letos trochu potrápilo. Přestože jsme všichni po letošním horkém létu netrpělivě očekávali déšť, asi by nám nevadilo, kdyby přišel ještě o den déle. Celé dopoledne nám sice propršelo, ale vysušená půda naštěstí všechnu vodu pojala, takže terén byl stále dobře použitelný. Myslíme však, že všichni závodníci ocenili příjemné ochlazení, na takřka ideální teplotu pro závodění.

Letos k nám již podruhé zavítala rozhodčí Jitka Maroušková. Postavila nám zajímavé parkury, na kterých se všichni pokusili podat co nejlepší výkon a i přesto, že se to některým nepodařilo, myslíme, že si zápolení s tratí užili. Novinkou pro závodníky, včetně těch domácích, letos byla naprosto nová kladina a houpačka. Závody by se ale nemohli odehrát bez našeho zkušeného týmu pomocníků, kteří pilně plnili svou práci nejen na parkuru, ale i mimo něj. Naší každoroční pýchou je velké množství sponzorských darů. Díky nim jsme mohli všechny vítěze obdarovat krásnými a hodnotnými cenami. Za všechny sponzorské dary jsme neskutečně vděční našim štědrým sponzorům!

Děkujeme mnohokrát za podporu a spolupráci společnosti NATIVIA s. r. o. – Letohrad, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Contipro a. s. – Dolní Dobrouč, Aquatica Koi Centrum – Holice, AKARA ZOO CENTRUM – Tišnov, T-ZOO – Choceň, KODRO CZ, s. r. o. – Vysoké Mýto, OSEVA UNI a. s. – Choceň, ADA International s. r. o. – Holice, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, Choceňská mlékárna s. r. o., MASOEKO s. r. o. – Letohrad, Smékalovo pekařství – Vysoké Mýto, Město Vysoké Mýto a Pardubický kraj.

Budeme se těšit na viděnou u nás na XVI. ročníku!

Alena a Káťa Lustyková

Fotodokumentace od Míši Táflové
 
VÝSLEDKY  nebo https://www.kacr.info/competitions/2647 

PROPOZICE

 
Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping až do 5. místa
 

HLAVNÍ SPONZOŘI

           
 

                  

 


XIV. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 2. 9. 2017
 

Letošní XIV. ročník závodu Sárovecký Fin Cup máme úspěšně za námi. Přestože to do poslední chvíle vypadalo, že bude účast oproti předchozím ročníkům dost podprůměrná, závodu se nakonec zúčastnilo 71 závodníků, včetně 3 psích veteránů. Obávali jsme se také počasí, jelikož předtím celý den silně pršelo. Naštěstí se počasí vydařilo, chvílemi dokonce vysvitlo i slunce a teplota byla na závodění téměř ideální.

Letos k nám poprvé zavítala rozhodčí Jitka Maroušková. Postavila nám pěkné parkury, které si snad všichni užili. Díky minimálním přestavbám parkurů jsme letos závody ukončili snad v rekordním čase. Tomu samozřejmě napomohl i tým zkušených pomocníků, kteří pilně plnili svou práci nejen na parkuru, ale i mimo něj. A jak už to tak někdy bývá, občas se domácím závodníkům i nějaký ten běh vydařil, takže si někteří vystoupili na stupně vítězů.

Další rekord, který jsme letos pravděpodobně překonali, bylo množství sponzorských darů, díky kterým jsme mohli všechny vítěze obdarovat krásnými a hodnotnými cenami. Za všechny sponzorské dary jsme neskutečně vděční našim štědrým sponzorům!

Děkujeme za podporu a spolupráci společnosti NATIVIA s. r. o. – Letohrad, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Contipro a. s. – Dolní Dobrouč, MIA-PETS ZVERIMEX – Vysoké Mýto, Aquatica Koi Centrum – Holice, AKARA ZOO CENTRUM – Tišnov, T-ZOO – Choceň, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, KODRO CZ, s. r. o. – Vysoké Mýto, OSEVA UNI a. s. – Choceň, ADA – Holice, Marta Jadrná, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, SAHM s. r. o. – Zálší, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, Choceňská mlékárna s. r. o., MASOEKO s. r. o. – Letohrad, Smékalovo pekařství – Vysoké Mýto, Zámrská obchodní spol. s r. o., Pekařství a cukrářství Sázava s. r. o., Město Vysoké Mýto.

Budeme se těšit na viděnou u nás na XV. ročníku!

Alena a Káťa Lustyková

Fotodokumentace od Míši Táflové

 
Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping až do 5. místa
 

HLAVNÍ SPONZOŘI                   

           
 

            

                  
 
 

XIII. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 10. 9. 2016
 

A máme XIII. ročník závodů „Sárovecký Fin Cup“ ve Vysokém Mýtě šťastně za sebou. Počasí nám připravilo velmi horkou letní sobotu s nebem bez jediného mráčku, přestože se závod konal až 10. září. Všechno snad klapalo a probíhalo, jak mělo. Sice nás před prvním během potrápila časomíra, hlavně psychicky, ale po odborném zásahu (díky p. Kyselo) si dala říci a my jsme mohli začít přesně podle časového rozvrhu. Celkově se závodů zúčastnilo 85 závodících týmů, včetně dvou psích veteránů. K vidění byla i plemena pro tento sport ne příliš obvyklá, jak je tomu už u nás zvykem. Letos se můžeme poprvé honosit označením závodů jako mezinárodní, neboť si k nám přijelo zasoutěžit i 6 polských týmů.

Posuzování závodů se zhostil mezinárodní rozhodčí Petr Dostál a přidala se i hospitující (adeptka na novou rozhodčí) Eva Svobodová. Společně postavili krásné tratě, i když byly pro závodníky občas trochu zapeklité. Všichni se s tím snažili poprat, jak nejlépe uměli, někteří se však diskvalifikacím nevyhnuli. Postihlo to i některé domácí týmy, které ve výsledku neobsazovaly stupně vítězů tak často jako v předchozím ročníku, ale přesto v součtech ovládly dvě ze tří kategorií. Kategorii Medium vyhrála polská závodnice. Všichni závodníci obdrželi startovací tašky a vítězové navíc dary od našich štědrých a věrných sponzorů. Touto cestou bychom jim chtěli velmi poděkovat za jejich spoluúčast a podporu našich závodů. Bez Vás by to nebylo ono!

Děkujeme společnosti NATIVIA s. r. o. – Letohrad, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Aquatica Koi Centrum Holice, AKARA ZOO CENTRUM – Tišnov, Pacific Direct, s. r. o. – Holice, OSEVA UNI a. s. – Choceň, ELKO VALENTA – Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Choceňská mlékárna s. r. o., Pekařství Lifka – Choceň, NOPEK a. s. – Vysoké Mýto, Řeznictví a uzenářství u Dvořáků – Sruby, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, Marek Kysela – Markys, Výšivky Tyno, Starostové a nezávislí, USSPA – Dolní Dobrouč, Město Vysoké Mýto.

Samozřejmě velký dík patří i pořadatelskému a občerstvovacímu týmu, který se ze všech sil snažil o blaho závodníků a diváků, aby se k nám vždy rádi vraceli.

Sárovecké agiliťácké klání můžete shlédnout ve fotodokumentaci od Míši Táflové.

Těšíme se příště na viděnou!

Alena a Káťa Lustyková
 
 
 
 
Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping až do 5. místa

                          HLAVNÍ SPONZOR                   
  
 
 
 

XII. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 12. 9. 2015
 

Letošní 12. ročník agility závodů „Sárovecký Fin Cup“, který se konal 12. září ve Vysokém Mýtě, se velice vydařil snad po všech stránkách. Přestože se konal v pozdějším termínu, než v předchozích letech, vyšlo krásné slunečné a teplé počasí. Vzhledem k velkému množství myších děr jsme byli nuceni trochu upravit terén na běhání, takže jsme povrch změnili na travnatopísčitý. Zasypáním děr pískem jsme myškám sice asi moc radost neudělali, ale alespoň jsme trochu přispěli k bezpečnému běhu nejen psů, ale i lidí.

Po kratší pauze nás opět navštívila mezinárodní rozhodčí Lenka Pánková. Postavila krásné, běhavé, ale i technické parkury, na kterých si poměřilo své síly celkem 80 týmů. Závodní pole bylo rozmanité a bylo možné si prohlédnout v akci několik i méně typických plemen pro tento sport. Stupně vítězů ukořistily často i domácí týmy. Všichni vítězové za své výkony v jednotlivých bězích i součtu běhů obdrželi spoustu krásných cen, za které bychom touto cestou chtěli vyjádřit obrovský dík všem našim věrným sponzorům, jmenovitě to jsou: NATIVIA s. r. o. – Letohrad, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Aquatica Koi Centrum Holice, H+H obal s. r. o. – Rychnov n. Kn., AKARA ZOO CENTRUM – Tišnov, EXOTA K. Jansová – Kostelec n. Orl., Chovatelské potřeby – Kostelec n. Orl., HILAREM – chovatelské potřeby, SAPA – LPJ s. r. o. – Vysoké Mýto, Pacific Direct, s. r. o. – Holice, OSEVA UNI a. s. – Choceň, ELKO VALENTA – Choceň, Jedlé Foto Choceň – Marie Kusá, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Choceňská mlékárna s. r. o., Pekařství Lifka – Choceň, NOPEK, a. s. – Vysoké Mýto, Řeznictví Šlesingr – Letohrad, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, Marek Kysela – Markys, Libor Pavlík, Město Vysoké Mýto.

Poděkování patří samozřejmě i pořadatelskému a občerstvovacímu týmu a všem, kteří se snažili zajistit pohodový průběh závodů, aby si pěkný den užili závodníci i diváci. Doufáme, že se všem u nás líbilo, že strávili příjemnou sobotu a že nás zase příští rok navštíví v tak hojném počtu.

Těšíme se na viděnou v roce 2016 na XIII. ročníku!

Alena a Káťa Lustyková
 
 
Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping až do 5. místa
 

                          HLAVNÍ SPONZOR                   
  
 
 
 

XI. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 30. 8. 2014
 

XI. ročník závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 2014 se konal opět poslední prázdninovou sobotu. Počasí nás velmi mile překvapilo. Navzdory sychravému počasí, které přetrvávalo celý předchozí týden, nám vysvitlo sluníčko a udělalo se chvilkami i pořádné teplo. Ke konci závodů nás ale déšť přeci jen zastihl, brzy však přešel, a tak mokré vyhlášení výsledků bylo zažehnáno.

Letošní ročník posuzovala mezinárodní rozhodčí Jiřina Máčková, která k nám zavítala s odstupem několika let již podruhé. Všech 79 startujících týmů mohlo předvést své výkony na pěkných a běhavých tratích a bojovat o co nejlepší umístění. Odměny pro úspěšné týmy byly připravené od našich milých sponzorů, bez jejichž podpory by se tato akce samozřejmě neobešla a díky nim se mohou vítězové těšit na pěkné ceny za své výkony.

Vše je skvěle zdokumentováno Míšou Táflovou ve fotogalerii http://tafagility.rajce.idnes.cz/Sarovecky_Fin_cup_2014/ včetně malého bonusu, zajímavého zpestření závodů, a tím byla skupinka myšat, která každou chvíli vykukovala v rohu parkuru. Myšky se chovaly naprosto neohroženě, jako kdyby se jim nad hlavami nedupalo a okolo se neprohánělo velké množství psů. Největší pozornost však myšky nevzbudily u psů, ale u diváků a fotografů.

Touto cestou mnohokrát děkujeme za štědrost, materiální i finanční podporu našim sponzorům!

Jmenovitě to jsou: Nativia s. r. o. Letohrad, ZERO DC – výroba kynologických potřeb, Aquatica Koi Centrum Holice, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, H+H obal s. r. o. – Rychnov n. Kn., Velkoobchod Salač, EXOTA K. Jansová – Kostelec n. Orl., Chovatelské potřeby - Kostelec n. Orl., MIA – PETS ZVERIMEX – Vysoké Mýto, AKMO CZ s. r. o. – Vysoké Mýto, T – ZOO Tomáš Horáček – Choceň, Pacific Direct, s. r. o. – Holice, SAPA – LPJ s. r. o. – Vysoké Mýto, ELKO VALENTA – Choceň, OSEVA UNI a. s. – Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, NOPEK, a.s. – Vysoké Mýto, Pekařství Lifka – Choceň, Choceňská mlékárna s.r.o., Řeznictví Šlesingr – Letohrad, Cukrárna v uličce – Choceň, Soňa Buštíková SB originál, Marek Kysela – Markys, Město Vysoké Mýto.

Taktéž nesmíme zapomenout na poděkování pořadatelskému a občerstvovacímu týmu a všem, kteří se snažili zajistit pohodový průběh závodů, aby si pěkný den užili závodníci i diváci. Doufám, že se všem u nás líbilo, že strávili příjemnou sobotu a že nás zase příští rok navštíví v tak hojném počtu.

Těšíme se na viděnou v roce 2015 na XII. ročníku!

Alena Lustyková

 

 
 
                                                                                                                                   
HLAVNÍ SPONZOR                   
  
 
 
 

X. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 31. 8. 2013
 

X. ročník závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 2013 je úspěšně za námi. Pojali jsme ho se ctí, jak se na jubilejní ročník sluší. Snažili jsme se od začátku až do konce, a to nejen po organizační stránce, ale i co se sportovních výkonů týče. Vše je skvěle zdokumentováno Míšou Táflovou ve fotogalerii.

Počasí bylo objednáno dlouho dopředu a splnilo naše požadavky na jedničku, ani horko, ani zima, prostě tak akorát. Nebylo by to však ono, kdyby alespoň trochu nepozlobila technika, s trochou adrenalinu navíc pro pořadatele, ale snad to závodníci moc nepocítili. Tento ročník byla účast závodníků o trochu nižší oproti loňskému, a to 69 startujících týmů. Zaběhali jsme si hezké parkury od Petra Dostála, který u nás pískal poprvé. Kromě zkoušek, kde bylo vyšší procento diskvalifikací, jsme za výkony v ostatních bězích mohli rozdat všechny připravené ceny. Odměny pro úspěšné týmy od našich sponzorů byly velmi štědré, a to i přesto, že nám letos ubyli další sponzoři, kteří provázeli naše závody od prvopočátku. Naštěstí se našli noví, kteří nás podpořili, čehož si velice vážíme. Doufám, že se u nás všem závodníkům líbilo, že si závody užili a příští rok se sejdeme v minimálně stejném počtu.

Touto cestou mnohokrát děkujeme za štědrost, materiální i finanční podporu našim sponzorům.

Jmenovitě to jsou: Nativia s.r.o. Letohrad, Velkoobchod Salač, T – ZOO Tomáš Horáček – Choceň, Aquatica Koi Centrum Holice, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, H+H obal s.r.o. – Rychnov n. Kn., Petra Šedová – Chovatelské  potřeby Gekko – Letohrad, Chovatelské potřeby Hemwood – Choceň, Pacific Direct, s.r.o. – Holice, ELKO VALENTA – Choceň, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, NOPEK, a.s. – Vysoké Mýto, Pekařství Lifka – Choceň, Choceňská mlékárna s.r.o., ČSOB – Vysoké Mýto, Pavla Tvrzníková – Borůvka, Marek Kysela Markys, Letka Jehnědí, Město Vysoké Mýto.

Taktéž nesmím zapomenout na poděkování pořadatelskému a občerstvovacímu týmu a všem, kteří se snažili zajistit pohodový průběh závodů, aby si pěkný den užili závodníci i diváci.

Těšíme se na viděnou v roce 2014 na XI. ročníku!

Alena Lustyková


 
 
 
 
HLAVNÍ SPONZOR

  
 
Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping
 
 

IX. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 25. 8. 2012
 

IX. ročník závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 2012 jsme navzdory menším zádrhelům nakonec dovedli do zdárného konce. Počáteční technické problémy, kdy nám program na vyhodnocování závodů odmítl spolupracovat s tiskárnou, nám opravdu zamotaly hlavu. Ještěže se našla cestička, jak fiasko snížit na minimum. Menší zdržení na začátku, nepatrné změny ve startovkách a hůře čitelné výsledky nás velmi mrzí a omlouváme se závodníkům, ale mohlo to vlastně dopadnout i hůř, raději nemyslet.

Počasí nám však i letos přálo, řídilo se přesně předpovědí meteorologů. Teplo jsme si užili dosytnosti, ale díky občasným milosrdným mrakům jsme naštěstí nebyli vystaveni plnému žáru slunce. Tento ročník se účast závodníků ustálila na konečném počtu 80. Krásné parkury jsme si užili od Lenky Pánkové. Procento diskvalifikací bylo přijatelné, takže jsme mohli rozdat všechny připravené ceny. Odměny pro úspěšné týmy od našich věrných sponzorů byly opět štědré, a to i přesto, že nám letos, bohužel, ubyl jeden z hlavních sponzorů, který provázel naše závody od prvopočátku. Doufám, že se u nás všem závodníkům líbilo a příští rok se sejdeme v minimálně stejném počtu.

Touto cestou mnohokrát děkujeme za štědrost, materiální i finanční podporu našim sponzorům.

Jmenovitě to jsou: CANDY s.r.o. – Pardubice, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Velkoobchod Salač, Aquatica Pet Centrum Holice, Zverimex Tlapka - Vysoké Mýto, Pacific Direct, s.r.o. – Holice, ELKO VALENTA – Choceň, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, AKMO CZ – Česká Třebová, Marie Šplíchalová - Chovatelské potřeby Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, NOPEK, a.s. – Vysoké Mýto, Město Vysoké Mýto, Pekařství Lifka – Choceň, Pekařství Luka – Choceň, Choceňská mlékárna s.r.o., Město Vysoké Mýto.

Taktéž nesmím zapomenout na poděkování pořadatelskému a občerstvovacímu týmu a všem, kteří se snažili zajistit pohodový průběh závodů, aby si pěkný den užili závodníci i diváci.

Těšíme se na viděnou v roce 2013 na jubilejním X. ročníku!

Alena Lustyková

 

 
 
 
Vyhodnocení jednotlivých běhů + součet Agility a Jumping (do 5. místa)
 
     HLAVNÍ SPONZOŘI     
 

 
VIII. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 27. 8. 2011
 
VIII. ročník závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 2011 máme opět úspěšně za námi. Počasí nám letos přálo, vyplnilo se přesně do puntíku podle předpovědi. Zažili jsme horko i příchod studené fronty. O půl šesté rano byla teplota 24 °C a ještě po obědě rostla, ale pak se sluníčko schovalo za mraky a postupně se začalo ochlazovat až na 14 °C. Pršet naštěstí začalo, až jsme vše uklidili a odjížděli domů.
Tento ročník jsme bohužel měli slabší účast závodníků, vzhledem k narůstajícímu počtu závodů na jeden víkend, celkem jich přijelo 60. Zajímavé parkury jsme si užili od Zdeňka Spolka a hospitujícího Petra Pupíka. Dost velký počet diskvalifikaci zamíchal výsledkovými listinami a to nejen v součtech. Na všechny úspěšné týmy čekaly pěkné ceny  od našich štědrých sponzorů.  Doufám, že se u nás všem závodníkům líbilo a příští rok se sejdeme v hojnějším počtu.

Touto cestou mnohokrát děkujeme za štědrost, materiální i finanční podporu našim sponzorům.

Jmenovitě to jsou: KSK BONO s.r.o. – Česká Skalice, CANDY s.r.o. – Pardubice, Zero DC – výroba kynologických potřeb, Velkoobchod Salač, Aquatica Pet Centrum Holice, Zverimex Tlapka - Vysoké Mýto, AKMO CZ – Česká Třebová, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, ELKO VALENTA – Choceň, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Pacific Direct, s.r.o. – Holice, Zverimex Therall – Vysoké Mýto, Marie Šplíchalová - Chovatelské potřeby Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, NOPEK, a.s. – Vysoké Mýto, Město Vysoké Mýto, Pekařství Lifka – Choceň, Pekařství Luka – Choceň, Choceňská mlékárna s.r.o., Mikroelektronika spol. s.r.o. - Vysoké Mýto, Technické služby Vysoké Mýto, ALTERSTAV – Vysoké Mýto, FRUMENTA – Vysoké Mýto, CHOVSERVIS a.s., Slévárna Vysoké Mýto

Taktéž nesmím zapomenout na poděkování všem pořadatelům a občerstvovacímu týmu, kteří fungovali na jedničku s hvězdičkou.

Těšíme se na viděnou v roce 2012!

Alena Lustyková

 
 
 
 
 
 
      

 


VII. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 28. 8. 2010
 
 

VII. ročník závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 2010 máme úspěšně za námi. Co k němu dodat, abychom se stále neopakovali. První na řadě je počasí. Přestože jsem měla objednané pěkné, jako na každý rok, nějak jsem si posunula při objednávce dny, takže v sobotu nám hezky vydatně pršelo a v neděli svítilo sluníčko. No, slunečná neděle taky nebyla k zahození, alespoň jsme měli možnost usušit altány a vyprat všechnu sobotní špínu. Ale držme se pořekadla „…nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř…“ a buďme tedy rádi, že jsme nedopadli jako letošní účastníci EO v Liberci :o) S promoklým terénem jsme se vypořádali celkem slušně, hluboká oranice se nekonala a závodníkům jsme jako nadstandard poskytli běhy v cirkusové manéži na hoblinkách. I časomíra, kterou jsme měli prvně vlastní, taky šlapala a nezklamala, i když odzkoušená v dešti nebyla.

Závodníci naplnili startovní listinu bezezbytku, dokonce se využily i volné běhy, které zbývají po veteránech, kterých letos byl opravdu hojný počet, celkem 6, takže si mohli mezi sebou vzájemně poměřit síly. Nakonec startovalo „jen“ 95 týmů, protože některé vůbec nedorazily, pravděpodobně je odradilo předpovídané počasí. Rozesmál mě vážně dotaz, kdeže se dá prý dozvědět, že rušíme závody. Takovou pohromu, abychom k tomu činu přistoupili, fakt meteorologové nepředpovídali. Chyba toho, kdo nepřijel a nepokusil se uspět na hezkých parkurech pana rozhodčího. Odměnou za předvedené výkony byly bohaté ceny, které nám poskytli naši věrní i nově nalezení sponzoři, za což jim náleží obrovský dík.

Jmenovitě to jsou: KSK BONO s.r.o. – Česká Skalice, EUKANUBA – krmivo pro psy, CANDY s.r.o. – Pardubice, Zero DC – výroba kynologických potřeb, AKMO CZ – Česká Třebová, DOGtrace - VNT electronics s.r.o. – Němčice, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, ELKO VALENTA – Choceň, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Pacific Direct, s.r.o. – Holice, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, SAHM Choceň – Zálší, Pavla Tvrzníková - Borůvka, NOPEK, a.s. – Vysoké Mýto, Město Vysoké Mýto, Pekařství Lifka – Choceň, Pekařství Luka – Choceň, Choceňská mlékárna s.r.o., ORIFLAME, SAPA – LPJ spol. s.r.o. Vysoké Mýto, Mikroelektronika spol. s.r.o. - Vysoké Mýto, KAROSA a.s. – Vysoké Mýto, Technické služby Vysoké Mýto, ALTERSTAV – Vysoké Mýto, FRUMENTA – Vysoké Mýto, CHOVSERVIS a.s., Slévárna Vysoké Mýto

Touto cestou jim mnohokrát děkujeme za štědrost, materiální i finanční podporu.

Taktéž nesmím zapomenout na poděkování pořadatelům a občerstvovacímu týmu za hladký průběh závodu i přes nemilost počasí.

Těšíme se na viděnou v roce 2011!

Alena Lustyková

 
 
 
 
 
 
  
 
 

VI. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 29. 8. 2009
 
VI. ročníkem závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 2009 jsme vydařeně ukončili letošní prázdniny. Počasí bylo objednané, jako na každý ročník, pěkné, ale přeci jen nás trochu chvilkami, hlavně ráno, potrápilo. Vodní sprška naštěstí netrvala až tak dlouho, na vyzkoušení nových vodě odolných stopek to však stačilo bohatě. Vyprahlá zem nasála, co mohla, sluníčko se také činilo, takže terén nakonec nevypadal zase tak hrozně. Počet závodících týmů byl letos trochu nižší (82), což bylo zapříčiněné vyšší mocí, kdy jsme museli hýbat neustále termínem, až se nám nakonec sešly dva závody v jenom dni v blízkém okolí. Ale i přesto byla účast velmi dobrá a snad byli všichni startující i diváci spokojeni a vrátí se k nám zase za rok.
 
I přes letošní celosvětovou krizi k nám byli sponzoři velice štědří, za což jim náleží obrovský dík.
Jmenovitě to jsou: KSK BONO s.r.o. – Česká Skalice, EUKANUBA – krmivo pro psy, CANDY s.r.o. – Pardubice, Zero DC – výroba kynologických potřeb, AKMO CZ – Česká Třebová, ZOO obchod Terall – Vysoké Mýto, STRABAG a.s., Obec Dobříkov, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, ELKO VALENTA – Choceň, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Pacific Direct, s.r.o. – Holice, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Květinářství Pytlík – Vysoké Mýto, SAHM Choceň – Zálší, Pavla Tvrzníková, NOPEK, a.s. – Vysoké Mýto, Město Vysoké Mýto, Pekařství Luka – Choceň, Libor Suchánek – keramika Choceň, Smékalovo pekařství – Vysoké Mýto, KAROSA a.s. – Vysoké Mýto, Technické služby Vysoké Mýto, KUDOS s. r. o. – Choceň, ALTERSTAV – Vysoké Mýto, TITAN – METALPLAST s.r.o., FRUMENTA – Vysoké Mýto
 
Touto cestou jim mnohokrát děkujeme za materiální i finanční podporu.
 
Taktéž nesmíme zapomenout na poděkování pořadatelům za  hladký průběh závodu a zvláště občerstvovacímu týmu, který se svým vysokým nasazením postaral o blaho a pohodu závodníků i diváků.
 
Těšíme se na viděnou v roce 2010!
 
 
 
 
 
 
 
VÝSLEDKOVÉ LISTINY: výsledky SFC 29.8.09.xls [145 KB] 
 
 
 
 

V. ročník závodu v agility "Sárovecký Fin Cup" 13. 9. 2008

V. ročník závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 2008 proběhl velmi zdárně. Počasí bylo opět nádherné, neboť studenou frontu se nám podařilo odsunout až na neděli, takže závodníci si mohli užívat kromě pěkně běhavých parkurů i krásného slunečného dne. Tentorát si k nám přijelo zazávodit 92 týmů. Letos poprvé jsme mohli přivítat i 6 psích veteránů, kteří obohatili startovní pole. O kvalitu závodů se postarala řada sponzorů, kterým touto cestou mnohokrát děkujeme.

KSK BONO s.r.o. – Česká Skalice, KAROSA a.s. – Vysoké Mýto, CANDY s.r.o. – Pardubice, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Město Vysoké Mýto, Obec Dobříkov, AKMO CZ – Česká Třebová, Eminent – Tekro spol. s.r.o., Pekařství U Lifků – Choceň, Smékalovo pekařství – Vysoké Mýto, Cukrárna na Výsluní – Choceň, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Šedova lékárna s.r.o. – Vysoké Mýto, Pavla Tvrzníková, Technické služby Vysoké Mýto, EXOLD s.r.o. – Dlouhá Ves 125, Rychnov nad Kněžnou, Happy Horse – Zádolí, KUDOS s. r. o. – Choceň, ALTERSTAV – Vysoké Mýto, TITAN – METALPLAST s.r.o.

Tak jestli se Vám u nás líbilo, přijeďte zase za rok, těšíme se na Vás !!!

 

Trs o V. ročníku závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 18. 9. 2008 napsal:

  Pátý ročník Sároveckého Fin Cupu se vysokomýtským kynologům skutečně vydařil. Počasí bylo jako na objednávku a organizace celého závodního dne klapla na jedničku. Nikdo z příchozích návštěvníků ani startujících jistě nemohl litovat, že na Sárovec přišel, bylo na co se koukat, čím se pobavit, i čeho se najíst a napít.  

Letošní závody posuzoval mezinárodní rozhodčí a předseda klubu agility České republiky, pan Zdeněk Spolek. Proběhlé závody označil za velice zdařilé, organizátory pochválil a před odjezdem velmi kladně zhodnotil i prostředí a celkový vzhled sároveckého cvičiště – prý tak pěkné cvičiště, jako máme tady, dlouho neviděl. Z úst tak zkušeného kynologa je tato pochvala skutečným vyznamenáním.

Těší nás, že se letos z celkem 17 startujících vysokomýtských týmů mnoho objevilo na stupních vítězů. Celkem si zdejší skupina agility připíše v jednotlivých startech 3x první místo (M. Kusá + šeltie Bride Roxy AG, B. Štouračová + border kolie Fanny Miveko a Z. Tvrzníková + kříženec Kryštůfek Robin), 3x druhé místo (J. Gregorová + kříženec Max, V. Chadimová + border kolie Wiky a A. Lustyková + trpasličí pudl Aramis) a 2x třetí místo (Z. Klapalová + bígl Endy a Z. Tvrzníková + Kryštůfek Robin). A také v celkových výsledcích Sároveckého Fin Cupu za součet jednotlivých běhů byli vysokomýtští úspěšní: stříbrný pohár si odnesly v kategorii LA (psi nad 43 cm) Bára Štouračová s border kolií Fanny a v kategorii MA (psi od 35 do 43 cm) Zuzana Tvrzníková s křížencem Kryštůfkem Robinem, bronzový pohár pak v kategorii MA Monika Gregorová s šeltií Illiadou Hedvábný sen. Z místních závodníků se dále na celkovém čtvrtém místě umístily Alena Lustyková s Aramisem (v nejmenší kategorii SA) a Eva Suchánková s border kolií Billem Agrokiwi (v LA) a na pátém místě Martina Miková s kříženkou Britou (také kategorie LA). Zlaté poháry ze všech tří kategorií pak putovaly: v kategorii LA s Martinem Nehybou a jeho evropským saňovým psem s příhodným jménem Ferrari do Havlíčkova Brodu, v MA s Annou Janečkovou a křížencem Bertou do České Třebové a v kategorii SA s Ivanou Němečkovou a šiperkou Achippem do Brna. Stříbrný pohár v SA si odvezla Jindra Trnovcová s trpasličím pudlem Casperem do Jičína a v téže kategorii získala bronzový pohár Michaela Klimešová z Prahy s křížencem Deny (startovali poprvé!). Bronz v kategorii LA  patřil Evě Jindrové z České Třebové a její švýcarské ovčačce Banji Star.

Pátý ročník Fin Cupu byl tak trochu významný. Ke svému poslednímu závodnímu startu tu po boku své paní, dlouholeté cvičitelky a jednatelky naší organizace ing. Aleny Lustykové, nastoupil dalmatin Fin, třináctiletý veterán. Je nutno říci, že závod odběhl jako mladík, s chutí a elánem, který by mu leckterý gaučák mohl závidět. Po doběhu si ale rád odešel lehnout na svoje místečko v kufru auta a bylo přece jen vidět, že už má rád svůj klid. A opravdu si ho zaslouží, vždyť od doby, kdy se stal prvním průkopníkem agility v Mýtě, už uběhlo téměř deset let.  Nu, a teď chvíli přemýšlejte, po kom se asi jmenují sárovecké závody v agility... Fine, přejeme ti krásný psí důchod a mnoho zdraví do dalších let!

Pátý ročník Fin Cupu je za námi a můžeme se těšit na další. Všechny již proběhlé ročníky nasadily vysokou laťku a letošní ji zvedl zase o kousek výš. K vysoké úrovni Sároveckého Fin Cupu přispívají velkou měrou také sponzoři, kterým touto cestou za jejich dary a příspěvky děkujeme. Jmenovitě to jsou: KSK BONO s.r.o. – Česká Skalice, KAROSA a.s. – Vysoké Mýto, CANDY s.r.o. – Pardubice, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Město Vysoké Mýto, Obec Dobříkov, AKMO CZ – Česká Třebová, Eminent – Tekro spol. s.r.o., Pekařství U Lifků – Choceň, Smékalovo pekařství – Vysoké Mýto, Cukrárna na Výsluní – Choceň, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, Ing. Josef Štencl – papírnictví Vysoké Mýto, Šedova lékárna s.r.o. – Vysoké Mýto (naše hodná Lucinka), Pavla Tvrzníková, Technické služby Vysoké Mýto, EXOLD s.r.o. – Dlouhá Ves 125, Rychnov nad Kněžnou, Happy Horse, KUDOS s. r. o. – Choceň, ALTERSTAV – Vysoké Mýto a TITAN – METALPLAST s.r.o.

                                                                                                                                     Za ZKO Vysoké Mýto Zuzana Tvrzníková

VÝSLEDKOVÉ LISTINY: SFC výsledky 13.9.08.xls (215 KB)

fotografie si můžete prohlédnout zde: www.zkovm.com/Fincup2008/ 
http://artik.rajce.idnes.cz/Sarovecky_FIN_CUP_-_Vysoke_Myto_13.9.2008/

propozice_V.Myto_2008.doc (193 KB)

startovní listina 2008

 


IV. ročník závodu v agility „Sároveckého Fin Cup“ 2007

IV. ročník závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 2007 je opět úspěšně za námi. Noční a ranní vydatný déšť nás sice děsil, ale nakonec se na nás přeci jen štěstí obrátilo a od první prohlídky parkuru již nepršelo. Sluníčko se usmálo a s občasným schováváním za mráčky nás provázelo po celý den. Vyprahlá zem pohltila všechnu vodu, takže terén na běhání se nezměnil ani po absolvování všech tří běhů 96 závodníků. Snad byli všichni startující i diváci spokojeni s příjemně stráveným dnem a zůstanou nám věrni i v dalším roce.

 

Velký dík patří všem našim sponzorům za materiální i finanční podporu, bez které by tato akce nemohla dosahovat své úrovně.

 

KSK BONO s.r.o. – Česká Skalice, Orling s.r.o. – Ústí nad Orlicí, KAROSA a.s. – Vysoké Mýto, CANDY s.r.o. – Pardubice, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Město Vysoké Mýto, Pekařství U Lifků – Choceň, Pekařství Luka – Choceň, Veterinární klinika MVDr. Oldřich Štancl – Choceň, EXOLD s.r.o. – Dlouhá Ves 125, Rychnov nad Kněžnou, Šedova lékárna s.r.o. – Vysoké Mýto, Ing. Josef Štencl papírnictví –Vysoké Mýto, Lenka Ryšková – prům. a spotřební zboží Vysoké Mýto, Sklenářství Brychta – Vysoké Mýto, Technické služby Vysoké Mýto

Taktéž nesmíme zapomenout na poděkování pořadatelskému a občerstvovacímu týmu, který se staral o hladký průběh závodu, blaho a pohodu závodníků i diváků.

Těšíme se na viděnou v roce 2008!

  


III. ročník závodu v agility „Sároveckého Fin cup“ 2006

máme úspěšně za sebou. I přes nemalé počáteční problémy s přívodem el. proudu vše nakonec proběhlo na výbornou. I počasí se na nás opět usmálo a poslalo nám krásný slunečný den. Doufám, že se všem 80 startujícím z různých koutů naší země u nás líbilo, že strávili příjemnou sobotu, pěkně si protáhli svaly na zajímavých parkurech a že nás zase příští rok navštíví v tak hojném počtu.

Ráda bych touto cestou vyslovila velký dík všem sponzorům (KSK BONO s.r.o. - Česká Skalice, Orling s.r.o. - Ústí nad Orlicí, KAROSA a.s. - Vysoké Mýto, CANDY s.r.o. – Pardubice, Město Vysoké Mýto, OSEVA UNI a.s. – Choceň, Ivo Beneš Vysoké Mýto, EXOLD s.r.o. - Dlouhá Ves 125, Rychnov nad Kněžnou, Cihelna s.r.o. Vysoké Mýto, K & D – KOTING & DOUBRAVA s.r.o. Vysoké Mýto (Nový Věk), Pekařství U Lifků – Choceň, Technické služby Vysoké Mýto …) za finanční a materiální podporu, bez kterých by tato akce nemohla být tím, čím byla.

Děkuji též všem pořadatelům, kteří se přičinili o hladký průběh závodů. Lví podíl na úspěšnosti nese i občerstvovací tým, který se po celý den staral o to, aby nikdo nestrádal hlady a žízní.

Těšme se na příští ročník 2007!!!

Alena Lustyková

 


Trs o II. ročníku závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 27. 8. 2005 napsal:

II. ročník závodů agility Sárovecký Fin Cup

Všechny příznivce psů a pejskařů jistě potěší, že budou moci ve Vysokém Mýtě opět po roce shlédnout závody v agility. Základní kynologická organizace Vysoké Mýto pořádá v sobotu 27. srpna 2005 druhý ročník závodů " Sárovecký Fin Cup" .

Závody v agility jsou pro diváky vždy atraktivní a veselou podívanou, zvláště když jsou pořádány v pěkném prostředí a v příjemné atmosféře s dobrým občerstvením. Loňský ročník se setkal s velkým zájmem veřejnosti, Sárovec navštívilo během dne téměř 300 lidí. To dokazuje, že roste obliba tohoto sportu pro aktivní psy a jejich pány. Agility je totiž sport prakticky pro každého psa, a v dnešní době, kdy se zvyšuje počet psů chovaných jako přátelé a společníci člověka, výcvik v agility co do počtu kynologů vážně konkuruje tzv. služebnímu výcviku. Ne každý, kdo touží mít psa, má možnost pořídit si a hlavně správně vychovat psa pracovního nebo služebního plemene. Pořídí si tedy některého psa ze společenských plemen nebo voříška a pokud hledá možnost, jak s ním aktivně sportovat, agility se nabízí jako výborná alternativa služebního výcviku.

Skupina agility při vysokomýtské ZKO se během 6 let své existence rozrostla již na dvacet členů, z toho prozatím dvanáct se aktivně účastní závodů nejen v rámci Pardubického a Královéhradeckého kraje. Jeden z našich týmů - čtrnáctiletá Bára Štouračová a její 2,5letá fenka border kolie Fanny - se letos úspěšně kvalifikoval do reprezentačního družstva České republiky a zúčastnil se mistrovství Evropy juniorů v rakouském Badenu. I této báječně sehrané dvojici - a kromě ní dalším celkem osmdesáti závodícím týmům budete moci v sobotu 27. srpna fandit.

Většina sportovních aktivit se v dnešní době neobejde bez sponzorů. V loňském roce k nám byli naši sponzoři štědří a i to přispělo k báječné atmosféře loňského ročníku SFC. Věříme, že nás podpoří i letos. Hlavními sponzory druhého ročníku SFC jsou výrobci a distributoři krmiva a pamlsků pro psy a jiná zvířata: firma Bono s.r.o. z České Skalice a firma Candy s.r.o. Pardubice. Díky nim se mohou vítězové našich závodů těšit na pěkné ceny, které potěší hlavně psí polovičky soutěžních týmů.

Občerstvení na cvičišti je během závodů zajištěno, v nabídce budou pochoutky z udírny, cukrovinky, nealkoholické nápoje i točené pivo. Na II. ročník Sároveckého Fin Cupu jste všichni srdečně zváni!

 


Trs o I. ročníku závodů v agility „Sárovecký Fin Cup“ 4. 9. 2004 napsal:

I . Sárovecký Fin Cup

Tolik lidí a psů, jako v sobotu 4. září, sárovecké kynologické cvičiště za své existence ještě nezažilo. Konaly se zde první vysokomýtské závody v agility. A setkaly se s velkým ohlasem veřejnosti, vždyť během dne cvičiště navštívilo více než 160 lidí, z toho 80 závodících.

Když před časem přišla cvičitelka ing. Alena Lustyková s nápadem uspořádat závody v agility, členové výboru ZKO zpočátku váhali. Z práce kolem závodů nikdo strach neměl, vysokomýtští kynologové jsou zapálení pro věc a umí zabrat, ale závody v agility jsou vzhledem k vysokému počtu účastníků a závodících poměrně náročné. A sárovecké cvičiště dosud nemá přívod elektřiny a pitné vody, což je největší překážka v pořádání podobných akcí. V dalším jednání výboru se ale jeho členové rozhodli tuto akci podpořit a pověřit jednatelku organizace ing. Lustykovou organizováním závodů s tím, že přívod elektřiny i pitné vody se vyřeší z náhradních zdrojů. Celá akce se pečlivě připravila a v sobotu 4. září se uskutečnil první Sárovecký Fin Cup.

Závodící se svými psy, mnozí i v doprovodu členů svých rodin, se sjížděli už od časných ranních hodin. Cvičiště je přivítalo úhledně připraveným parkurem, reprodukovanou hudbou a bohatou nabídkou občerstvení. Závodníci se " ubytovali" na ploše (mnozí si s sebou pro tyto účely vozí stany i stánky, kempinkové židličky i stolky) a od půl deváté se mohlo začít. Rozhodčí, paní Lenka Pánková z Brna, postavila během dne celkem 5 odlišných parkurů, na kterých se běhaly různé typy závodů v kategoriích S (psíci do 35 cm kohoutkové výšky), M (do 43 cm) a L (nad 43 cm výše). Každý závodící pes startoval celkem 3x. Závody probíhaly plynule, pořadatelé dobře zajišťovali přestavby i úpravy parkurů během jednotlivých startů, hlášení bodového hodnocení i časomíra fungovaly bez problémů. Počasí bylo jako na objednávku, nebe bez mráčku a sluníčko hřálo jako v plném létě. Diváků z Mýta i okolí přišlo plno, na cvičišti jsme přivítali i starostu Vysokého Mýta Bohuslava Fencla a další zástupce města. V příjemné atmosféře plné fandících diváků se startujícím dobře závodilo a v závěru dne odjížděli z prvních vysokomýtských závodů s dobrým pocitem.

Závodící k nám přijeli i z tak vzdálených míst, jako jsou Praha, Komořany, Brno, Jičín, Blansko, Jaroměř, Třešť nebo Dvůr Králové nad Labem. Našich závodů se zúčastnil i mistr republiky v agility, František Horák z Komořan se svým psem, border kolií Akimem z Česalky a mistryně Evropy mládeže do 14ti let Dana Vítková s border kolií Dumby Miveko. Celkovým vítězem v kategorii S se stala Renata Půhoná z Jičína s kavalír king charles španělem Akimem od Pochopky, v kategorii M Markéta Snopková z Dubence s pudlem Peggy a v kategorii L Hana Rajtšlégrová z Blanska s holandským ovčákem Blondie Quart Mercator. Z vysokomýtských závodníků se v kategorii MA1 nejlépe umístila Monika Gregorová s šeltií Illiadou Hedvábný sen na 2. místě a v celkovém součtu Alena Limlová s německým ovčákem Ritou na 4. a Aleš Kabrhel také s fenou NO Ally na 5. místě. Gratulujeme!

Takováto velká akce by se samozřejmě neobešla bez podpory sponzorů, s jejichž přispěním jsme tyto zdařilé závody mohli uskutečnit. Jmenovitě to jsou: KSK BONO s.r.o. Česká Skalice, ORLING s.r.o. Ústí nad Orlicí, K& D - Koting a Doubrava s.r.o. Vysoké Mýto, ZOO DAMI Choceň, Město Vysoké Mýto, OSEVA UNI a.s. Choceň, IRON ART s.r.o. Vraclav, BOSS s.r.o. Vysoké Mýto, ALTER STAV s.r.o. Vysoké Mýto, Ivo Beneš Vysoké Mýto, Miloš Kusý - výroba ribstolů, Podrážek, Cihelna s.r.o. Vysoké Mýto, EXOLD s.r.o. Dlouhá Ves 125, Rychnov nad Kněžnou, KASTA s.r.o. Vysoké Mýto, KASTA s.r.o. Choceň, SAHM Choceň - Zálší, Smékalovo pekařství Vysoké Mýto, PRO AUTO s.r.o. Rychnov nad Kněžnou a Řeznictví U Morávků - Vračovice. Všem sponzorům touto cestou za poskytnuté sponzorské dary děkujeme.